wypełniacze - Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach żywych. Jest ważnym składnikiem skóry, kości, chrząstek i tkanki łącznej. Może być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów alergicznych. Najważniejszą właściwością kwasu hialuronowego jest duża zdolność wiązania wody (jedna jego cząsteczka jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody). Dzięki temu skóra jest nawilżona, elastyczna i napięta. Jednak w miarę upływu czasu zawartość kwasu hialuronowego zmniejsza się w wyniku naturalnego procesu starzenia się oraz promieniowania UV. Skóra staje się mniej nawilżona i elastyczna, co jest jedną z przyczyn tworzenia się zmarszczek.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są dziś materiałami o najbardziej bezpiecznym, uniwersalnym zastosowaniu i szerokim zakresie wskazań.

Jest produkowany na drodze fermentacji bakteryjnej z hodowli Streptococcus equi. W celu zapobiegania szybkiemu rozpadowi jego cząsteczki są wzmocnione specjalnymi „mostkami”. Proces ten zwany usieciowaniem powoduje, że substancja wypełniająca utrzymuje się w skórze 6-9 miesięcy, do roku. Zanikanie wypełniacza przyśpiesza słońce i palenie tytoniu.

Pracujemy na oryginalnych preparatach firmy Allergan!