Mezoterapia igłowa TWARZY

Mezoterapia igłowa to aplikowanie małych dawek preparatów w obszar skóry właściwej. Dzięki śródskórnym iniekcjom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie oraz zwiększa metabolizm komórkowy. Zabiegi mezoterapii są jedną z najlepszych metod zapobiegania starzeniu się skóry. Mezoterapia umożliwia wprowadzenie pod skórę aktywnie działających substancji (np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, pierwiastki śladowe itd.), które nie są w stanie przeniknąć samodzielnie przez całą grubość skóry.

W warunkach zdrowia naskórek stanowi szczelną barierę, która zapobiega oddziaływaniu na głębsze warstwy skóry szkodliwych czynników środowiskowych, ale jego własności izolacyjne okazują się niekorzystne w sytuacji, gdy pragniemy dostarczyć skórze z zewnątrz niezbędne substancje rewitalizujące i odżywcze. Mezoterapia igłowa została opracowana w celu ominięcia utrudniającej przenikanie warstwy rogowej naskórka. Śródskórne iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiają mikrokrążenie i lipolizę w tkance podskórnej.

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty należy wykonać serię zabiegów.

Seria zabiegów - 4 do 8 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Ewentualnie zabiegi przypominające.

Zalecenia po zabiegu - nie należy nakładać makijażu do 12 godz. po zabiegu. Unikać słońca, sauny, intensywnego wysiłku fizycznego, innych zabiegów na obszarach poddanych mezoterapii przez 2 tyg. po zabiegu.

Należy pamiętać, że spodziewane efekty nie następują natychmiast - wymagają powtórzeń oraz czasu do uzyskania pożądanych reakcji.

Bezpośrednio po zabiegu może występować (utrzymujące się 2-7 dni):

niewielkie zaczerwienienie | obrzęk | zasinienie leczonego miejsca | wyczuwalne palpacyjnie grudki (po 2-5 dniach znikają bez śladu)

Na 7-10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, witaminy E oraz innych leków obniżających krzepliwość krwi.

STOSOWANE PREPARATY