DERMAPEN - wszystko o zabiegu

Przekonaj się jak bezpieczny i skuteczny jest zabieg DERMAPEN. Jesteśmy jednym z Autoryzowanych Gabinetów
- możesz mieć pewność, że zabieg wykona odpowiednio przeszkolony personel.

OBSZARY TERAPII

DERMAPEN™ jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem DERMAPEN™ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

WSKAZANIA

Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN™ narzędzie do zadań specjalnych. DERMAPEN™ jest pierwszą linia walki z oznakami fotostarzenia, wiotką skórą pozbawioną witalności, skórą skłonną do trądziku i bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami i łysieniem.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN- trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.

Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.

Polecamy stosowanie preparatów z linii Derma+, które zostały przygotowane specjalnie do terapii frakcyjnego mikronakłuwania.
W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.
Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Do pielęgnacji pozabiegowej polecamy stosowanie kremu BIO-SENSE Ultra Repair Cream, który dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry złagodzi zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Krem gojący BIO-SENSE dzięki zawartości tripeptydu miedziowego-1, który jest jedną z najskuteczniejszych znanych substancji przyspieszających gojenie stymuluje skórę do odbudowy poprzez przyspieszenie procesów regeneracyjnych. BIO-SENSE przynosi natychmiastową ulgę podrażnionej zabiegiem skórze. Następnego dnia skóra może być lekko zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.

Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecamy stosowanie specjalistycznych podkładów medycznych, które przyspieszają gojenie i pozwalają skórze oddychać.

Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii DERMAPEN.


Dlaczego warto się poddać zabiegowi DERMAPEN?

PERŁA DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ 2017!


Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN narzędzie do zadań specjalnych.

Zalety DERMAPEN • największa szybkość działania (1300 nakłuć na sekundę)
 • krótki czas zabiegu
 • mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
 • sterylność zabiegu (wymienne igły jednorazowe)
 • molibdenowe igły — bardzo cienkie (33G) nie wywołujące reakcji alergicznych
 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji podczas jednego zabiegu możliwość nakłuwania na różnych głębokościach • Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

  Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu — inaczej niż w przypadku derma-roller'ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.
  Co musisz wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi DERMAPEN?

  Jak moja skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?

  Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie zaczerwieniona. Lekarz zastosuje krem łagodzący aby zmniejszyć rumień oraz obrzęk. Rekomedujemy stosowanie BIO-SENSE Ultra Repair Cream. Jest to specjalny krem pozabiegowy, który dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych regulujących stan zapalny znacząco przyspiesza procesy regeneracyjne skóry po zabiegach estetycznych. Zawiera on między innymi tripeptyd miedziowy-1, który przyspiesza gojenie, redukuje rumień i obrzęk oraz zwiększa zdolności skóry do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Aby ukryć ślady zabiegu lekarz może zastosować specjalny podkład medyczny z pigmentami mineralnymi.


  Czy powinnam stosować ochronę przeciwsłoneczną?

  Stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu z zastosowaniem Dermaper. Rekomendujemy stosowanie kremu z filtrem Sun Ceutic francuskiej firmy DERMACEUTIC, który został specjalnie przygotowany do ochrony skóry po inwazyjnych zabiegach estetycznych. Sun Ceutic zawiera jedynie filtry mineralne aby nie podrażniać dodatkowo skóry po zabiegach i chronić ją przed powstaniem przebarwień pozapalnych. Jak powinnam dbać o skórę po zabiegu? Po 8 godzinach od zabiegu umyj skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosuj delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu. Rekomendujemy dermokosmetyki medyczne z linii DERMACEUTIC zawierające wysokie stężenia substancji czynnych, które wzmacniają i utrzymują efekty przeprowadzonych zabiegów z użyciem peelingów i mikronakłuwania frakcyjnego. Zastosuj kosmetyk, który najbardziej odpowiada Twojemu rodzajowi skóry oraz problemowi, z którym zgłosiłaś się do lekarza.


  Jak często powinnam powtarzać zabieg?

  Lekarz dobierze dla Ciebie indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapen Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju Twojej skóry, problemu, z którym się zgłosiłaś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.