ochrona przed promieniami uv

PROMIENIOWANIE UV

Okres letni jest dla naszej skóry wyjątkowo niebezpieczny ze względu na intensywniejsze promieniowanie UVB.

czytaj więcej
autoklaw kosmetyczka poznań

AUTOKLAW

Dlaczego autoklaw jest ważny? Proces sterylizacji w Autoklawie polega na zniszczeniu wszystkich wegetatywnych jak i przetrwalnikowych form mikroorganizmów.

czytaj więcej
autoklaw kosmetyczka poznań

POLECANE FIRMY KOSMETYCZNE

Najlepsze marki i rozwiązania - Dermaceutic / Mediderma / Algi Chamot - wszystko co najlepsze dla naszych klientek wykorzystujemy w naszym gabinecie kosmetycznym.

czytaj więcej
krioliza poznań

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm oraz również sposobu usuwania toksyn z organizmu. Jednak są osoby, które borykają się...

czytaj więcej
krioliza poznań

Krioliza

Cooltech™ jest aparatem opracowanym przez firmę COCCON do zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej. Na skutek kontrolowanej ekspozycji tkanki na zimno następuje jej selektywne uszkodzenie.

czytaj więcej
modelowanie sylwetki zimnem poznań

VelaShape III

Aparat VelaShape™ jest pierwszym aparatem na świecie posiadającym certyfikat FDA (agencji rządowej USA), który potwierdza skuteczność działania w zakresie redukcji obwodu ciała i cellulitu.

czytaj więcej
krioliza modelowanie poznań

Depilacja laserowa

Jak to działa? Usuwanie zbędnego owłosienia jest dziś już o wiele szybsze (np. zabieg na pachy trwa ok 1 minutę!) i mniej bolesne dzięki LightSheer DUET™. Jest to laser diodowy najnowszej generacji.

czytaj więcej
krioliza tanio poznań

Bańki chińskie

Przed przystąpieniem do masowania masażysta natłuszcza skórę oliwką, która ułatwia przesuwanie bańki. W klasycznym zestawie znajdują się 4 bańki różnej wielkości.

czytaj więcej
cooltech poznań

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie to estetyczny problem, z którym borykają się zarówno kobiety jak coraz większa liczba mężczyzn. Dla wielu osób gładkie i zadbane ciało ma ...

czytaj więcej
modelowanie sylwetki poznań

VelaShape III

Aparat VelaShape™ jest pierwszym aparatem na świecie posiadającym certyfikat FDA (agencji rządowej USA), który potwierdza skuteczność działania w zakresie redukcji obwodu ciała i cellulitu.

czytaj więcej
szybkie modelowanie sylwetki poznań

VelaShape III

Nadmierne owłosienie to estetyczny problem, z którym borykają się zarówno kobiety jak coraz większa liczba mężczyzn. Dla wielu osób gładkie i zadbane ciało (...)

czytaj więcej

Leczenie nadmiernej potliwości

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm oraz również sposobu usuwania toksyn z organizmu. Jednak są osoby, które borykają się z nadmierną potliwością, która potrafi być bardzo uciążliwa zarówno dla nich samych jak i dla otoczenia.

Wyróżniamy właściwie 2 rodzaje nadmiernej potliwości:

- miejscowa nadmierna potliwość, która dotyczy stóp, dłoni i pach, również twarzy.
- nadmierna potliwość całego ciała, ale występuje znacznie rzadziej i jej powodem może być współistniejąca choroba, taka jak infekcja, cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Zdiagnozowanie i wyleczenie (leczenie pod kontrolą lekarza) tych chorób może spowodować zanik nadmiernej potliwości całego ciała.

Jak częstym zjawiskiem jest nadmierna potliwość?

Około 1% populacji cierpi na jedną z wymienionych odmian nadmiernej potliwości. Dolegliwości te zwykle pojawiają się w drugiej lub w trzeciej dekadzie życia.

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?

Nie jest to nadal zbadane, dlaczego niektóre osoby cierpią na nadmierną potliwość, a inne zaś nie. Częsta przyczyna może mieć podłodze genetyczne, np krewny z tym samym problemem. Nadmierna potliwość jest powiązana z nadaktywnością jednego z wielu gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Gruczoły te są zlokalizowane właściwie na całej powierzchni ciała, ale głównie na dłoniach, stopach i pod pachami.

Nadmierna potliwość może być wyzwalana przez takie czynniki jak:

- ćwiczenia fizyczne
- ciepło lub zimno
- alkohol, kawa lub herbata, palenie
- stres, lęk lub silne emocje
- niektóre pory dnia


Osoby z nadmierną potliwością mogą niestety wydzielać olbrzymią ilość potu w miejscach objętych nadmierną potliwością (dłonie, stopy, twarz...). To może bardzo utrudniać wykonywanie zwykłych, codziennych czynności a także ograniczać życie zawodowe i towarzyskie. Należy jednak zaznaczyć, że nadmierna potliwość niekoniecznie wiąże się z przykrym zapachem ciała.

Jakie są dostępne sposoby leczenia nadpotliwości?
Najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej (Botox). Efekty po tym zabiegu pojawiają się po już kilku dniach i utrzymują od kilku miesięcy nawet do roku. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg?
BOTOX jest lekiem w zastrzykach podawanym do skóry. Za pomocą bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje małe ilości roztworu w kilkanaście miejsc, pokrywajac równomiernie całą okolicę objęta problemem nadmiernej potliwości. Zabieg trwa około 30 minut. Po zabiegu lek powoli zaczyna blokować działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego, czego następstwem jest zapobieganie wydzielania przez nie potu.

Efekty leczenia
Blokada zakończeń nerwowych, zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego, pod wpływem leku, może utrzymywać się przez 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie powoli zaczną powstawać nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy do roku, ale w końcu zanika. Kolejne leczenie może być powtórzone wtedy, kiedy pacjent zaczyna odczuwać ponownie dyskomfort związany z powrotem nadmiernej potliwości.