ochrona przed promieniami uv

PROMIENIOWANIE UV

Okres letni jest dla naszej skóry wyjątkowo niebezpieczny ze względu na intensywniejsze promieniowanie UVB.

czytaj więcej
autoklaw kosmetyczka poznań

AUTOKLAW

Dlaczego autoklaw jest ważny? Proces sterylizacji w Autoklawie polega na zniszczeniu wszystkich wegetatywnych jak i przetrwalnikowych form mikroorganizmów.

czytaj więcej
autoklaw kosmetyczka poznań

POLECANE FIRMY KOSMETYCZNE

Najlepsze marki i rozwiązania - Dermaceutic / Mediderma / Algi Chamot - wszystko co najlepsze dla naszych klientek wykorzystujemy w naszym gabinecie kosmetycznym.

czytaj więcej
krioliza poznań

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm oraz również sposobu usuwania toksyn z organizmu. Jednak są osoby, które borykają się...

czytaj więcej
depilacja laserowa poznań

Krioliza

Cooltech™ jest aparatem opracowanym przez firmę COCCON do zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej. Na skutek kontrolowanej ekspozycji tkanki na zimno następuje jej selektywne uszkodzenie.

czytaj więcej
tania depilacja laserowa poznań

VelaShape III

Aparat VelaShape™ jest pierwszym aparatem na świecie posiadającym certyfikat FDA (agencji rządowej USA), który potwierdza skuteczność działania w zakresie redukcji obwodu ciała i cellulitu.

czytaj więcej
depilacja laserowa poznan bezbolesnie

Depilacja laserowa

Jak to działa? Usuwanie zbędnego owłosienia jest dziś już o wiele szybsze (np. zabieg na pachy trwa ok 1 minutę!) i mniej bolesne dzięki LightSheer DUET™. Jest to laser diodowy najnowszej generacji.

czytaj więcej
gdzie depilacja laserowa w poznaniu

Bańki chińskie

Przed przystąpieniem do masowania masażysta natłuszcza skórę oliwką, która ułatwia przesuwanie bańki. W klasycznym zestawie znajdują się 4 bańki różnej wielkości.

czytaj więcej
depilacja poznań

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie to estetyczny problem, z którym borykają się zarówno kobiety jak coraz większa liczba mężczyzn. Dla wielu osób gładkie i zadbane ciało ma ...

czytaj więcej
salon kosmetyczny poznań

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Rozszerzone naczynka mogą powstać właściwie przy każdym typie cery, jednak dotyczy to przede wszystkim skóry cienkiej, delikatnej i wrażliwej.

czytaj więcej
najlepszy salon kosmetyczny poznań

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Definicja trądziku różowatego: zmiany rumieniowe, grudkowe i krostkowe występujące na podłożu skóry łojotokowej z zaburzeniami naczynioruchowymi, dotyczące najczęściej kobiet.

czytaj więcej

NADMIERNE OWŁOSIENIE

Co to jest nadmierne owłosienie?

Nadmierne owłosienie to estetyczny problem, z którym borykają się zarówno kobiety jak coraz większa liczba mężczyzn. Dla wielu osób gładkie i zadbane ciało ma bardzo duże znaczenie. Stąd coraz większe zainteresowanie przyczynami nadmiernego owłosienia oraz podejmowanie prób pozbycia się tego mało estetycznego problemu.

Definicja nadmiernego owłosienia nie jest wciąż jasna. Terminu tego używamy nie tylko do określenia hirsutyzmu, czyli owłosienia niefizjologicznego dla danej płci, spowodowanego zaburzeniami hormonalnymi, ale również w przypadku nadmiernego wzrostu włosów w miejscach typowych. O bardziej nasilonym owłosieniu na twarzy decydują predyspozycje rodzinne, a dokładniej – pochodzenie etniczne. Jeśli przodkowie pochodzą z południowej Europy (np. z Włoch, Sycylii) lub Azji (np. z Gruzji), ciemne włoski, również w okolicy twarzy, nie powinny być powodem do niepokoju, bo są one charakterystyczne dla kobiet mieszkających w tych rejonach. Ale nadmierne owłosienie nie musi być odziedziczone po ojcu czy matce, może też wynikać z zaburzeń hormonalnych. Gdy nadmierne owłosienie budzi niepokój, wskazana jest wizyta u dermatologa oraz endokrynologa w celu zdiagnozowania przyczyny, uzyskania potrzebnej pomocy w postaci leczenia farmakologicznego.

Oprócz leczenia farmakologicznego, istnieją również metody pomagające zmniejszyć widoczność hirsutyzmu. Do najprostszych i najstarszych technik usuwania owłosienia zalicza się rozjaśnianie włosów, golenie, usuwanie za pomocą wosku lub substancji chemicznych oraz wykonywanie elektrolizy. Nowszymi metodami jest stosowanie różnego rodzaju laserów oraz IPL. Do wykonania zabiegów usuwających włosy, wskazaniem może być nie tylko nadmierne owłosienie, ale również zjawisko pseudofolliculitis, czyli wrastające włoski, zabiegi przeszczepu skóry, służące różnego rodzaju rekonstrukcjom, mogą zawierać niepożądane owłosienie, co może zakłócać ich prawidłową funkcję w miejscu wykonania rekonstrukcji. Również operacje zmiany płci, oprócz kuracji hormonalnej, wymagają zabiegów usuwania owłosienia z miejsc niechcianych. Jednak większa grupa pacjentów poddaje się tym zabiegom ze względów kosmetycznych, z przyczyn kulturowych, gdzie pewne części ciała uznawane są za estetyczne tylko wtedy, jeśli nie są owłosione.